به اطلاع اساتید، پژوهشگران، کارآفرینان، صنعتگران، و دانشجویان مرتبط با علم و مهندسی خوردگی و تمامی علاقمندان می‌رساند "نوزدهمین کنگره ملی خوردگی" در 6 و 7 اسفندماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار می‌گردد.

 

هر چند خوردگی و رفع معضلات آن قدمتی بیش از ۱۱۰ سال در صنعت نفت ایران دارد اما پرداختن به پدیده خوردگی در برنامه‌های دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و سایر صنایع ایران از حدود ۵۰ سال پیش آغاز گردید. از این رو با توجه به اهمیت موضوع و خسارت‌های جانی، زیست‌محیطی، و مالی ناشی از این پدیده، بررسی‌های علمی، فنی و اقتصادی و فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی خوردگی از سال ۱۳۴۸ در کشور سازماندهی و اجرایی شد.

 

در ابتدا کنگره، سمینار و گردهمایی‌هایی به صورت غیر متمرکز در مراکز دانشگاهی و صنعتی کشور تشکیل شد؛ تا این که در سال ۱۳۶۵ برنامه‌ریزی مدونی جهت برپایی کنگره‌های ملی خوردگی به‌طور مرتب و دوسالانه صورت گرفت که بدنبال آن اولین کنگره درسال ۱۳۶۷، دومین درسال ۱۳۶۹ و سومین در سال ۱۳۷۲ برگزار شد.

 

پس از تأسیس انجمن خوردگی ایران و کسب مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دی‌ماه ۱۳۷۲، کنگره‌های بعدی توسط انجمن خوردگی ایران و با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، و صنایع به صورت ملی یا بین‌المللی برگزار گردیده‌است.

 

انجمن خوردگی ایران در آستانه برگزاری نوزدهمین کنگره ملی خوردگی، از اساتید، پژوهشگران، صنعتگران، اعضای حقوقی و حقیقی انجمن خوردگی ایران، و کلیه مهندسین و دانشجویان علاقه‌مند دعوت به‌عمل می‌آورد جهت مشارکت و آشنایی با محورهای کنگره و مراحل ارسال مقالات و تحقیقات ارزشمند خود، به تارنمای انجمن به آدرس congress.ica.ir مراجعه نمایند.

 

اطلاعیه مهم: تغییر تاریخ برگزاری نوزدهمین کنگره ملی خوردگی را در اینجا مشاهده کنید

 

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت توانا ذوب صنعتی کویر محفوظ می باشد. 

بالا